Társaságunk, az „IOSZIA” Informatikai Oktatás Szolgáltató és Informatika Alkalmazási Kft. az év elején nagy lendülettel kezdte el a Magyar Internet Média és Web Díj 2008 verseny megszervezését. Tisztában voltunk vele, hogy kemény munka lesz, de úgy gondoltuk, hogy a végeredmény kárpótolni fogja fáradozásunkat, és ez meg is valósult. Sok értékes és érdekes honlap került nevezésre, és a versenyt figyelemmel kísérők tartalmas oldalakkal találkozhattak a verseny során.

Céljaink között szerepelt a tudatos nevelés, a digitális írástudás fontosságának hangsúlyozása, az internet igazi értékeinek bemutatása, a helyes célok felismertetése, útmutatás a tudatos továbblépés irányába, a tehetségek felkutatása, mentorálása a jövőbeni fejlődés érdekében. Sok segítséget, tanácsot kaptunk Dr. Zárda Saroltától, a SZÁMALK Zrt. vezérigazgatójától, a Gábor Dénes Főiskola rektorától, aki már az ötlet fölvetésekor helyes mederbe terelte szerteágazó gondolatainkat.

Amikor letisztultak a dolgok, látszottak a főbb irányvonalak, létre kellett hozni azt a számítástechnikai és infrastruktúrális hátteret, mely képes egy ekkora verseny nyomon követésére, koordinálására. Munkatársaink több változatot is kidolgoztak és mutattak be a mindent eldöntő értekezleten, és végül az a verzió került ki győztesen, amelyik a többségnek leginkább tetszett.

Ezután már felpörögtek az események. A verseny meghirdetése napján már voltak jelentkezők, és ahogy múlt az idő, egyre szélesebb körben kerültek nevezésre honlapok. Azt kihasználva, hogy az általános iskolák és nonprofit szervezetek térítésmentesen indulhattak, sok intézmény adott be pályázatot.
További támogatókat, partnereket kerestünk és találtunk, kijelöltük a bíráló bizottság tagjait, kidolgoztuk a közönségszavazás menetét.
Időről időre hírlevelekben tájékoztattuk a regisztrált érdeklődőket a versennyel kapcsolatosan, válaszoltunk az érdeklődő, tanácsot kérő levelekre.
Ahogy közeledett a pályaművek beadásának határideje, már látszott, hogy várakozásainknak megfelelően sok értékes nevezés érkezett. Volt olyan versenyző, aki sokáig kivárt, és csak az utolsó pillanatban adta be pályázatát.
A témák sokszínűsége még minket is meglepett. Általános iskolák, önkormányzatok, nonprofit szervezetek, vállalkozók neveztek számtalan témában.
Sokféle visszajelzést kaptunk, a többség jónak ítélte a kezdeményezést. Voltak olyanok, akik nem értették pontosan a feladatot, vagy tanácsot kértek, hogy melyik kategóriában induljanak.
Összességében megállapítható, hogy a többség megértette céljainkat, és hasznos, tartalmas honlappal nevezett.

Szinte repült az idő, és elérkeztünk a nevezések leadásának határidejéhez.
A külső szemlélő számára látszólag megállt az idő. A háttérben viszont újabb feladatokat kellett megoldanunk. Elküldtük a bíráló bizottság tagjainak a pályaműveket, és megkezdtük a díjátadó és konferencia szervezését.
A zsűri neves szakemberekből állt. Kovács Márta a Budapesti Művelődési Központ információs osztályvezetője, Komáromi László, a Számalk Zrt. marketing igazgatója, Dr. Kiss Ferenc az Információs Társadalomért Alapítvány kutatási és fejlesztési igazgatója és Simon Imre, az Adobe webes termékmenedzsere vállalta azt a nehéz feladatot, hogy mérje a nehezen mérhetőt, minősítse a pályázatokat. A zsűri elnöke Benedek Balázs, a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság alelnöke volt. Ő összegezte a véleményeket, és mondta ki a végső szót, jelölte ki a kategóriájukban díjazásra méltókat.

A díjátadó helyszínét a Számalk Zrt. biztosította. Az előadókkal egyeztetve kialakítottuk a konferencia tematikáját, A regisztráltaknak visszaigazolást küldtünk, vártuk a zsűri döntését, készültünk a díjátadó ünnepségre és a szakmai konferenciára.

Vélemény, hozzászólás?